Doğru torba ve kartuş filtre haznesi için dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

  1. Naylon torbalar çoğunlukla çözücüyü filtrelemek için ve gözenekli filtrelere ihtiyaç duyulan diğer uygulamalarda kullanılır. Naylon monofilament (tek kat) ağ filtre torbaları, naylon tek kat düz dokuma kumaştan üretilmektedir. Naylon örgü filtre malzemesi sabit bir açıklık ve sabit filtrasyon verimliliği sağlar. 100 ile 425 mikron arasında değişen çeşitli gözenek boyutları vardır.

  2. Organik kimyasal bileşikler için olağanüstü adsorpsiyon (tutunma) özellikleri arıyorsanız, aktif karbon filtre torbaları en iyi seçim olacaktır. Tipik olarak bu torba ve kartuş filtreler, tehlikeli atık su akımlarından eser miktardaki organik, renk veya kokuların çıkarılmasında kullanılır.

  3. En ekonomik filtre malzemesi, iğne keçeli filtre torbalarıdır. Mevcut olan en uygun maliyetli tek kullanımlık filtre malzemesinden üretilirler. Bunlar genellikle düşük ve orta viskoziteli sıvılar için kullanılır. Çok çeşitli filtre sınıfları mevcut olup genelde polipropilen ve polyesterdir.

  4. Endüstriyel uygulamalarda su ve atık sudan yağ ve diğer yabancı maddeleri çıkarmanız gerekirse, yüksek verimli yağ emme filtre torbaları daha uygun olabilir. Bunlar, büyük bir yağ emici filtre alanına ve mükemmel emme kabiliyetine sahip olan eritilerek şişirilmiş polipropilen fiberden yapılır. Ek olarak, aside dayanıklı, alkaline dayanıklı ve yırtılmaya karşı dirençlidir. Bu verimli yağ torbası filtreleri, %90’ın üzerinde temizleme verimliliği ve yüksek bir yağ tutma kapasitesi sağlayan çok sayıda katmana sahiptir.