Menü
Your Cart

Bu domain (filtresanayi.com) site içeriği ile birlikte satılıktır.
İletişim için: bilgi@filtresanayi.com

Silindir Filtreler

Silindir Filtreler

Silindir Filtreler ile Yüksek Performans

Silindir filtreler; filtrelemeyi iyileştirmek ve hava filtresinde çok fazla kısıtlama olmaksızın parçacıkları yakalayarak endüstriyel filtre elemanlarınızın servis aralıklarını uzatmak için tasarlanmış silindirik bir kartuş filtredir.

Bunlar muazzam çeşitlilikte konfigürasyonlarda mevcuttur. Ancak en yaygın olarak katlanmış filtre ortamı katmanları ve dayanıklılık için karbon çeliği iç ve dış çekirdeklerinden yapılır.

Kendiliğinden yapışan poliüretan uç contası, filtre muhafazanızın sızdırmazlık plakalarında bir conta görevi görür. Kalıplanmış uç filtre elemanlarının çoğu, hava akışını düzenleyerek, parçacıkları hapsederek, nemi emerek ve kirleticilerin akış yönünde ilerlemesini önleyerek endüstriyel ekipmanın ömrünü uzatır.

Diğer silindirik kalıplanmış uç filtreler, ince toz parçacıklarını 0.3 mikrondan 200 mikrona kadar etkili bir şekilde temizleyerek hava veya gaz akışını temizler.

Pileli ortamlar basınç düşüşüne ve yüksek partikül tutma kapasitesine izin vererek filtre alanını arttırır.

Kullanılan ortama bağlı olarak, kalıplanmış silindirik bir uç filtre, %98’e kadar tozun giderilmesinde etkilidir.

Kalıplanmış uç filtreler de genellikle; Kalıplı Uçlar, Kalıplı Radyal Uç Contalar, Radyal Fin Filtreler veya Hava Emiş Filtreleri olarak adlandırılır.

Silindir Filtrelerin Faydaları

OEM veya özel şartnamelere göre üretilmiştir.

OEM kalıplı uç filtrelerden daha verimli performans için tasarlanmıştır.

Orijinal ekipmanınızla uyumludur.

Çoğu medya seçeneği iş sahasında yıkanabilir.

Yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemelerle üretilmiştir.

OEM değiştirmeleri için maliyet etkin bir alternatiftir.


Silindir Filtrelerin Teknik Özellikleri

Ortam – 5 mikron polyester keçe, 10 mikron polyester keçe, lofted Dacron®, dokuma cam elyafı, Aramid® keçe, Nomex®, Dynaglass®, dokuma naylon, paslanmaz çelik hasır, suni ipek / naylon, paslanmaz çelik hasır, paslanmaz çelik dokuma hasır, epoksi kaplı çelik ekran, galvanizli tel örgü, standart selüloz kağıt, 80/20 yüksek akış harman kağıt, 80/20 nano elyaf kağıt, polyester keçe, polipropilen keçe, polyester pamuk karışımı, üretan köpük, kömür köpüğü, lofted Dacron®, bağlanmış polyester, Nomex® aramid keçe ve fiberglas keçe.

Endcap – Poliüretan veya silikon, genellikle çift açık uçlu, ancak bir açık uçlu mühür ve bir kapalı uçlu mühür ile yapılabilir.

Çekirdekler – İç ve dış maçalar delikli karbon çelik, galvanizli çelik veya paslanmaz çelik seçeneklerden üretilmiştir.

Medya Desteği – Kağıt profilleri kendi kendini destekler ve düzleştirilmiş genişletilmiş paslanmaz çelik seçeneklerinden yapılmış iç ve dış maçalarla çevrilidir. Tekstil medya tel örgü medya desteği ile pilili.

Seçenekler – Takviye halkaları ve kaldırma pabuçları iç göbeğe kaynak yapılabilir. Neopren, silikon veya polyester keçeden yapılan ek contalar uygulanabilir.

Eşsiz Özellikler – Alev geciktirici ortam, HEPA medya veya ön filtre köpük sargıları ile bazı değiştirme elemanları mevcuttur.


Silindir Filtrelerin Uygulama Alanları

Kalıplanmış uç filtreler, endüstri genelinde ve çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

Bazı uygulamalarda, tiftik gibi havadaki büyük partikülleri filtreler.

Diğerleri hava ve gaz akışlarını temizler, hava akışını veya tuzak nemi düzenler.

Kalıplanmış uç filtreler genellikle çok kademeli santrifüj kompresör girişlerinde motor, fan ve fan girişlerinde, eksenel kompresörlerde, türbinlerde, ön filtrelerde bulunur.


Silindir Filtreler Kullanan Endüstriler

Su kültürü

Kimyasal

Elektrik gücü

Çevre

Yiyecek ve içecek

Genel endüstri

Deniz

Madencilik ve İnşaat

Belediye Atıksu

Yağ ve gaz

İlaç

Güç üretimi

Kağıt hamuru ve kağıt

Tekstil

Taşımacılık


Bu kategoride ürün bulunamadı.